MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ V ŘEZU RÉVY

Naši soutěžící 

Ve středu 12. 2. 2020 se na Střední vinařské škole ve Valticích uskutečnila Mezinárodní soutěž studentů odborných škol v řezu révy vinné. Zúčastnilo se jí celkem 56 chlapců a 29 dívek. I letos byla startovní listina rozšířena o účastníky pozvaných partnerských škol, a to z Mělníka, Rajhradu, Znojma a škol ze zahraničí - Rakouska a Slovenska. Naši školu reprezentovali žáci čtvrtého a třetího ročníku oboru Agropodnikání ve složení: Kateřina Dubnová, Kateřina Čurdová, Jan Křivánek a Karel Auer.

 


Řez probíhal ve školní vinici Pod Reisnou. Soutěžící prováděli řez na keřích odrůdy Sauvignon tvarovanou v rýnsko-hessenském vedení. Měli za úkol zvládnout úsek o 40 keřích v časovém limitu 20 minut s tím, že nemuseli vytahovat ostříhané réví z drátěnky. Hodnotil se počet ostříhaných keřů, především čistota a kvalita řezu, výběr plodného dřeva, očištění tažně a kmínku. Čas sloužil pouze jako vedlejší kritérium v případě rovnosti bodů.
V kategorii dívek jsme dosáhli historického úspěchu, když se na prvním místě umístila naše žákyně Kateřina Dubnová s počtem bodů 156.
Děkujeme Kateřině i všem ostatním našim soutěžícím za skvělou reprezentaci školy na mezinárodní soutěži.

 

Ing. Radovan Besednjak

Předání odměny za vítězství

Vítězky v kategorii dívek

Průběh soutěže

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2020 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes95
VčeraVčera125
Tento týdenTento týden318
Tento měsícTento měsíc4147
CELKEMCELKEM643892