„Neučíme se pro školu, ale pro život“

aneb

závěrečné odborné práce žáků oborů s výučním listem

na Střední odborné škole Znojmo, Dvořákova

Cukrář - Lehký smetanový dezert

 

Žáci 3. ročníků oborů s výučním listem se pilně připravují na složení závěrečných zkoušek podle jednotného zadání. Součástí přípravy je nejen získání odborných dovedností a znalostí, ale také zvýšení úrovně komunikačních a prezentačních schopností žáků. Proto je součástí odborné přípravy ve 3. ročníku zpracování odborné práce a její obhajoba.

Tématy odborných prací byl podnikatelský záměr v daném oboru nebo návrh výrobku či menu.

Letošních obhajob se zúčastnilo 115 žáků třetích ročníků. Úroveň prací byla rozdílná. Ti, kteří na svých pracích pečlivě pracovali, konzultovali jejich obsah se svými vedoucími a splnili všechny body zadání, měli nejlepší předpoklady k jejich úspěšné obhajobě. Součástí obhajob u vybraných témat byla praktická část spočívající v představení výrobku či části menu.

Na obhajoby se přišli podívat i žáci nižších ročníků. Spolužáci v dané třídě a oboru se nejen podporovali, ale také měli možnost poučit se z úspěchů či chyb svých spolužáků.

Výborného hodnocení se u obhajob dostalo 34 % žáků, což svědčí nejen o výborné úrovni vypracovaných prací, ale také o celkově kvalitním přístupu žáků k závěru svého studia.

Přejeme všem žákům, aby úspěšně zvládli finále svého vzdělávání. K tomu je třeba jejich pečlivá příprava nejen na závěrečné zkoušky, ale především vytvoření kvalitních základů pro jejich profesní život a odborný růst.

Obor Kuchař - číšník studené předkrmy

Pekař

 

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2020 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes90
VčeraVčera125
Tento týdenTento týden313
Tento měsícTento měsíc4142
CELKEMCELKEM643887