"Zvolte si své povolání" 2019

REKORDNÍ NÁVŠTĚVA NA PREZENTACI STŘEDNÍCH ŠKOLČinnosti žáků oboru Cukrář

1. 11. 2019 se budova naší školy zaplnila netradičními hosty v rámci akce „Zvolte si své povolání“. Prezentace středních škol již několik let pomáhá žákům základních škol a jejich rodičům vybrat cestu, kterou se děti dají v dalším životním období.

Organizátorem akce je Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, p.o., Úřad práce ve Znojmě, Hospodářská komora a Jihomoravský kraj.

 

Na letošním ročníku prezentovalo své obory 35 středních škol - 24 z Jihomoravského kraje, 9 škol z kraje Vysočina, 1 škola z kraje Jihočeského a 1 škola z Rakouska. Pedagogové a žáci středních škol podávali informace o studijních programech a umožnili návštěvníkům vyzkoušet si praktické činnosti spojené s řemeslem a studiem.

Zástupci 8 významných firem regionu ukázali žákům a rodičům možné uplatnění v pracovním procesu. O jejich zapojení do prezentace se zasloužila Hospodářská komora ve Znojmě.

A co se týká počtu návštěvníků – bylo jich rekordních 982! Patřili mezi ně žáci a pedagogové základních škol ze Znojma i okolí a letos ve větší míře rodiče se svými dětmi.

Naše škola připravila pro návštěvníky působivou koncepci oborů s maturitní zkouškou a oborů s výučními listem. 38 žáků vyměnilo volný den za možnost ukázat všem, co umí, dovedou a co je ve škole baví. Pod vedením svých pedagogů vyráběli máslo a sýry, pracovali s elektronovým mikroskopem, prováděli rozbory moštů a vín na nově pořízeném analyzátoru, pekli a vařili sladké a slané dobroty, vedli ruku žákům základních škol při virtuálním svařování a při putování robotka po určené dráze, tvořili svatební květinové šperky nebo balili a zdobili dárky.

Na další setkání se můžete do naší školy vypravit už 12. 12. 2019 na Den otevřených dveří, na který všechny srdečně zveme!

Prezentace výrobků žáků

Výstava zahradnických výrobků

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2020 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes210
VčeraVčera238
Tento týdenTento týden448
Tento měsícTento měsíc13400
CELKEMCELKEM587988